„Studia Teologii Dogmatycznej” to czasopismo naukowe przedstawiające wyniki badań w zakresie teologii systematycznej, ukazujące się raz w roku. Jest periodykiem odzwierciedlającym osiągnięcia badawcze członków Towarzystwa Teologów Dogmatyków, wydawanym przez Wydawnictwo Uniwersytetu w Białymstoku. Jest platformą naukowej debaty polskich i zagranicznych teologów, a także uwzględniającą osiągnięcia będące wynikiem interdyscyplinarnego dialogu teologii. Teksty publikowane są w języku polskim, a także w języku angielskim i innych językach kongresowych. Studia Teologii Dogmatycznej ukazują się w wersji drukowanej, jak i elektronicznej.

Czytaj więcej

         Metadata from Crossref logo        Crossref Similarity Check logo Crossref Similarity Check logo
  • CEJSH
  • CEEOL - Central and Eastern European Online Library
  • PBN - Polska Bibliografia Naukowa
  • ERIH Plus
Dyscypliny:
  • filozofia
  • nauki biblijne
  • nauki o kulturze i religii
  • nauki teologiczne
MEiN 40 (2023)
Dla autorów

Czy jesteś zaintersowany(a) zgłoszeniem tekstu do tego czasopisma? Rekomendujemy zapoznanie się z zawartością strony O czasopiśmie, na której zamieszczone są zasady czasopisma oraz Instrukcja dla autorów. Autor musi zarejestrować się na stronie czasopisma, zanim rozpocznie proces recenzji lub zalogować się, jeżeli posiada już konto w systemie. Proces zgłoszenia tekstu składa się z pięciu kroków.

Dla recenzentów

Zachęcamy czytelników, aby zarejestrowali się na stronie w celu uzyskiwania powiadomień od czasopisma. W tym celu należy kliknąć przycisk Zarejestruj znajdujący się w górnej części strony. W wyniku rejestracji czytelnicy będą otrzymywać na skrzynkę e-mail spisy treści nowych numerów. To pozwoli również czasopismu zapewnić dodatkowe wsparcie czytelnikom. Przed rejestracją czytelnicy powinni zapoznać się z Polityką prywatności.

Usługi indeksowania
Logo CEJSH
Logo CEJSH
Logo CEEOL

Ogłoszenia

Boże Narodzenie i Nowy Rok

2023-12-24

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia Redakcja czasopisma Studia Teologii Dogmatycznej życzy błogosławionych chwil pełnych pokoju, radości i głębokiej refleksji nad tajemnicą Bożego Narodzenia. Niech Nowy Rok będzie bogaty w naukowe odkrycia.  Redakcja

Czytaj więcej

Studia Teologii Dogmatycznej otrzymały 40 punktów na liście czasopism MEiN

2023-07-18

W dniu 17 lipca 2023 roku decyzją Ministra Edukacji i Nauki czasopismo naukowe Studia Teologii Dogmatycznej otrzymało 40 punktów.

Czytaj więcej

WŁADZA-AUTORYTET-POSŁUSZEŃSTWO

2022-09-08

WŁADZA-AUTORYTET-POSŁUSZEŃSTWO

Szanowni Państwo,

Najbliższy numer czasopisma Studia Teologii Dogmatycznej będzie poświęcony zagadnieniom: Władza-autorytet-posłuszeństwo. Zwracam się z prośbą o zredagowanie artykułu wokół wskazanej problematyki eklezjologicznej z dziedziny nauk teologicznych.

Czytaj więcej

Ta strona używa pliki cookie dla prawidłowego działania, aby korzystać w pełni z portalu należy zaakceptować pliki cookie.